Isten visszahozott a halálból, hogy írjak
Az emberiség nem bírja el azt a tudást, amivel a Jóisten néha meg akarná tisztelni. Bár ez Janus-arcú ügy, hisz a Jóisten maga is tudja, hogy az ember erre alkalmatlan.
A miniszterelnöki megbízott hangsúlyozta: minden nemzetnek joga van ahhoz, hogy saját identitását megőrizze, ebben „valamennyiünknek fontos szerepünk, missziónk van”.
Megnyílt a Rákóczi Szövetség Kárpát-medencei Pedagógus Tábora a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sátoraljaújhelyen hétfőn. A rendezvényen Szili Katalin, a Kárpát-medencei autonómiatörekvések egyeztetéséért felelős miniszterelnöki megbízott az MTI-hez eljuttatott hangfájl szerint azt mondta: 2020 a nemzeti összetartozás éve, és a száz évvel ezelőtti trianoni békediktátumra mindig
Szólt arról is, hogy a Kárpát-medencében és a diaszpórában élő magyarság „együtt van”, egy nemzethez tartozónak érzi magát, és valósággá vált, amit az alaptörvény megfogalmazott, hogy „felelősséget viselünk egymásért”. Azt mondta: ennek nem szabadna pártpolitikai vita tárgyává válni. Véleménye szerint három kérdésben egyetért a magyarság. Az egyik az állampolgárság, a másik a választójog, a harmadik pedig a határon túl élők autonómiája. Arra hívta fel a figyelmet, hogy a nemzeti identitás megőrzése a huszonegyedik században különösen fontos.
A miniszterelnöki megbízott hangsúlyozta: minden nemzetnek joga van ahhoz, hogy saját identitását megőrizze, ebben „valamennyiünknek fontos szerepünk, missziónk van”. Rendkívül fontosnak nevezte a magyarság megőrzését, mint mondta, jó lenne, ha száz, kétszáz, ötszáz év múlva is lenne magyar szó a Kárpát-medencében. „Mindannyiunkat ez vezérel”, a pedagógusok vállára nagy súly nehezedik – tette hozzá.
(MTI)
Címlapkép: MTI/Vajda János